• Magyar
  • Román

V. Hunyad Megyei Magyar Napok

2014-04-18 10:57
2014. május 1. és 11. között

Idén ötödik éve rendezik meg a már hagyományosnak számító Hunyad Megyei Magyar Napok május 1. és május 11. között. Közkívánatra a Republic, Janicsák Veca, Homonyik Sándor, Hobo, a Bikini és Zanzibár zenekarok után idén a magyar rock zene emblematikus együttese az EDDA koncertezik Déván, a polgármesteri hivatal előtti téren. Ott lesz a közkedvelt 3+2 együttes, valamint Erdély legjobb népzene együttese, a Fölszállott a páva népzenei vetélkedő döntősei, a TOKOS Zenekar Kolozsvárról.

Hunyad Megyei Magyar Napok_b

Az V. Hunyad Megyei Magyar  Napok mottója „Az együttlét öröme”. A rendezvénynek évek óta az a célja, hogy megmozgassa és megszólítsa a Hunyad megyei magyarságot, valamint a toleranciát erősítse a különböző együtt élő nemzetek között. Így a programok nem koncentrálódnak csupán a nagyobb városokra, mint Vajdahunyad, Déva, Petrozsény vagy Lupén, hanem színes eseményekkel várják az érdeklődőket Csernakeresztúron, Szászvárosban, Piskiben, Brádon, Vulkánban és a megye több kisebb és nagyobb településén is.

Klasszikus és könnyűzenei koncertek, magyar termékek vására, hagyományőrző foglalkozások, néptánc előadások, vallásos programok, kabaré és színház, kiállítások, könyvbemutatók, vetélkedők és sportrendezvények várják az érdeklődőket - kicsiket és nagyokat - több mint tíz napon keresztül.

Az V. Hunyad Megyei Napok rendezvényeire a belépés ingyenes.

Részletes program:

 V. HUNYAD MEGYEI MAGYAR NAPOK – Az együttlét öröme

 Program

HMMN plakat_b2014. ÁPRILIS 30., SZERDA

PETROZSÉNY

17.00 KÖNYVBEMUTATÓ: András József, Baron Mircea, Wersanski Eduárd - Zsil Völgye a XX. Század elején

Helyszín: Caritas Ház

2014. MÁJUS 1., CSÜTÖRTÖK

DÉVA

11.00 - 0.00 KÖZÖSSÉGI MAJÁLIS - Helyszín: Magyar Ház

Gulyásfőzés és sütés a szabadban

Gyerekprogramok és kézműves foglalkozások a szombathelyi Bogikezek Hagyományőrző Csoport (HU) irányításával

Kézimunka és gobelin kiállítás Takács Ibolya munkáiból

Sporttevékenységek kicsiknek és nagyoknak

17.30 Néptáncelőadás

Fellép a Csernakeresztúri Hagyományőrző Néptánccsoport (Déva) - Művészeti vezető: Szabó Julianna

18.30 Mulatozás élő zenére - Fellép a Trio Forte Déva

VAJDAHUNYAD    

13.00 KÖZÖSSÉGI MAJÁLIS  - Helyszín: Corvin Savaria Magyar Kulturális Központ

Bográcsos eszem-iszom az udvaron

16.00 Viccmondó verseny

17.00 Erdélyi konyha - gasztronómiai kiállítás

18.00 Csernátoni Pántlikácska Néptánccsoport (Háromszék) előadása - Művészeti vezető: Fákó Alpár

19.00 Mulatozás - Zenei felelős Ábrahám Attila

 CSERNAKERESZTÚR

19.00 MÁJUSFA AVATÁS - Helyszín: Tájház

Fellép a Csenakeresztúri Hagyományőrző Néptánccsoport (Déva) - Művészeti vezető: Szabó Julianna  és a Csernátoni Pántlikácska Néptánccsoport (Háromszék) - Művészeti vezető: Fákó Alpár

PETRILLA-LÓNYA 

11.00 CSALÁDI MAJÁLIS - gulyásfőzés és mulatozás a szabadban - Helyszín: Jiec szoros        

2014. MÁJUS 2., PÉNTEK

DÉVA

18.00 FOTÓKIÁLLÍTÁS: BALÁZS ORSOLYA munkáiból - Helyszín: Téglás Gábor Elméleti Líceum aulája

VAJDAHUNYAD    

9.00 - 17.00 NYÍLT KAPUK A HUNYADI VÁRBAN - ingyenes várlátogatás idegenvezetéssel

Előzetes jelentkezés szükséges! Telefon: 0723718722

11.00 ÖRÖKIFJÚ VÉNDIÁK / aVagy GENERÁCIÓK TALÁLKOZÓJA - Helyszín: Színház nagyterme

 50 éves a vajdahunyadi 6-os Számú Általános Iskola - Mindenkit szeretettel várunk, aki a végzősökkel együtt szeretne ünnepelni!

Az esemény fővédnöke Winkler Gyula véndiák, Európai Parlamenti képviselő

Program: 10.30 Gyülekező a Színház előtti téren

11.00 Ünnepi műsor és az évfolyamok csoportos bevonulása a terembe

13.00 Iskolalátogatás és (kívánság szerint) egyéni osztálytalálkozók

Részvételi szándékát jelezze a 0723576412, vagy 0756089667 telefonszámokon

19.00 VÉNDIÁK BÁL - Helyszín: Crama Étterem

Élő zene: fellép a Trio Forte Déva

Tombola és meglepetések

Részvételi díj: 10 lej/személy (az ár tartalmazza a vacsorát, vizet, kávét)

Részvételi szándékát jelezze a 0722595108 telefonszámon

SZÁSZVÁROS

11.00 HAGYOMÁNYŐRZŐ KÉZMŰVES FOGLALKOZÁSOK a szombathelyi Bogikezek Csoport (HU)irányításával

Helyszín: Szent Ferenc Alapítvány

PISKI     

17.00 HAGYOMÁNYŐRZŐ KÉZMŰVES FOGLALKOZÁSOK a szombathelyi Bogikezek Csoport (HU) irányításával

Helyszín: római katolikus plébánia terme

HARÓ

18.00 NÉPTÁNCELŐADÁS - Helyszín: kultúrház előtti tér

Fellép a Csernakeresztúri Hagyományőrző Néptánccsoport (Déva) - Művészeti vezető: Szabó Julianna

és a Csernátoni Pántlikácska Néptánccsoport (Háromszék) - Művészeti vezető: Fákó Alpár

2014. MÁJUS 3., SZOMBAT

VAJDAHUNYAD    

12.00 AZ EGYÜTTLÉT ÖRÖME- NYITÓRENDEZVÉNY - egésznapos szabadtéri programok

Helyszín: Színház előtti tér

ÓRIÁSGULYÁS, mert gulyás nélkül nincs Magyar Nap!

Főszakács a Dabasi Hagyományőrző Honvédtüzér Közhasznú Alapítvány (HU) Papst József vezetésével

(Támogató: Szandhofer János, Dabas város alpolgármestere), valamint gulyást főznek Hunyad megyei családok is!

     (A belevaló hússal támogatjuk mindazokat akik részvételi szándékukat jelezik a 0748229624 telefonszámon)

VÁSÁR - Hunyad megyei és székely termelők vására - ha otthon készített tárgyakat, élelmiszert szeretne értékesíteni, kérjük részvételi szándékát jelezze a 0748229624 telefonszámon)

15.30 GYEREKPROGRAMOK ÉS KÉZMŰVES FOGLALKOZÁSOK - Bogikezek  Hagyományőrző Csoport (Szombathely, HU)

IFJÚSÁGI SÁTOR, társasjátékok a Hunyad Megyei Magyar Ifjúsági Tanács szervezésében

16.00 NÉPTÁNCELŐADÁSOK

Fellép a Csernakeresztúri Hagyományőrző Néptánccsoport (Déva) - Művészeti vezető: Szabó Julianna

és a Csernátoni Pántlikácska Néptánccsoport (Háromszék) - Művészeti vezető: Fákó Alpár

17.00 MODERN ÉS TÁRSASÁGI TÁNCOK - Syncron Táncegyüttes (Háromszék) - Művészeti vezető: Kopeczky Annamária

(Műsoron: bécsi és angolkeringő, tangó,rumba, cha-cha, jive, passo double, samba, charleston, salsa, jazz balett)

18.00 FESZTIVÁLNYITÓ - Barcsay Ákos díj átadása - Helyszín: Színház nagyterme, belépés ingyenes

A programban ünnepi felszólalások és laudációk hangzanak el

Fellépnek a Téglás Gábor Elméleti Líceum diákjai, a Syncron Tánccsoport, a Csernakeresztúri Hagyományőrző Néptánccsoport

19.30 KONCERT (élő zene): 3+2 EGYÜTTES (HU) - Helyszín: Színház nagyterme, belépés ingyenes

Elhangzó slágerek között a: Csipkés kombiné, Halvány őszi rózsa, Kicsiny falum, ott születtem én, stb…

BRÁD

11.00 NUMIZMATIKA KIÁLLÍTÁS - Helyszín: római katolikus plébánia

12.00  AZ EGYÜTTLÉT ÖRÖME - HÉTVÉGI BOGRÁCSOZÁS - gulyásfőzés - Helyszín: római katolikus plébánia

PETRILLA-LÓNYA

17.00 NYUGDÍJAS TALÁLKOZÓ - Helyszín: RMDSZ Székház

VULKÁN    

11.00 FOTÓKIÁLLÍTÁS: NÉMETH FERENC - VISSZATEKINTŐ - Helyszín: Luceafarul moziterem előcsarnoka

LUPÉNY-URIKÁNY

16.00 FÉRFINAPI MULATOZÁS - Helyszín: Tulisa Menedékház

Részvételi szándékát kérjük jelezze az RMDSZ Székházban, minden kedden és csütörtökön 17.00-19.00 óra között

2014. MÁJUS 4., VASÁRNAP

DÉVA

17.00 HUNYAD MEGYEI MAGYAR FESTŐ- ÉS KÉPZŐMŰVÉSZEK TÁRLATÁNAK MEGNYITÁSA - Helyszín: Művészeti Galéria

17.30 KÖNYVBEMUTATÓ: SZABÓ CSABA - O ISTORIE A MAGHIARILOR(A magyarság története) - Helyszín: Művészeti Galéria

Olvasmányos stílusban próbálja a román olvasó számára összefoglalni a magyarok történetét a honfoglalás előtti kortól napjainkig

PESTES    

10.00 NÉPTÁNC A TÉREN - Helyszín: református templom előtti tér

Fellép a Csernakeresztúri Hagyományőrző Néptánccsoport (Déva) - Művészeti vezető: Szabó Julianna és a Csernátoni Pántlikácska Néptánccsoport (Háromszék) - Művészeti vezető: Fákó Alpár

VAJDAHUNYAD    

11.30 ANYÁK NAPI ZSONGÁS - Helyszín: Corvin Savaria Magyar Kulturális Központ

Ajándékkészítés, játszóház, kézműves foglalkozások

Kis szakácsok Nagy konyhája - gyerekek üstben sütnek-főznek az édesanyáknak

Irányító: Kun Humanitárius Társaság, RMDSZ Vajdahunyadi Nőszervezete

RÁKOSD    

12.30 MODERN- ÉS TÁRSASÁGI TÁNCOK - Helyszín: kultúrotthon

Fellép: Syncron Táncegyüttes (Háromszék) - Művészeti vezető: Kopeczky Annamária

(Műsoron: bécsi és angolkeringő, tangó,rumba, cha-cha, jive, passo double, samba, charleston, salsa, jazz balett)

KALÁN-SZTRIGYSZENTGYÖRGY

11.30 AZ EGYÜTTLÉT ÖRÖME - egész napos szabadtéri programok - Helyszín: sztrigyszentgyörgyi közösségi ház

Anyák napi műsor - előadják a kaláni és sztrigyszentgyörgyi gyerekek

 

Néptáncelőadás: Fellép a Csernakeresztúri Hagyományőrző Néptánccsoport (Déva) - Művészeti vezető: Szabó Julianna és a Csernátoni Pántlikácska Néptánccsoport (Háromszék) - Művészeti vezető: Fákó Alpár

Gulyásfőzés

SZÁSZVÁROS

11.00 MEGEMLÉKEZÉS FARAGÓ ENDRE GYÓGYSZERÉSZRE - Helyszín: református templom imaterme

BRÁD

16.00 FILMVETÍTÉS:Magyarország szentjei - Helyszín: római katolikus plébánia

PETRILLA-LÓNYA 

17.00 KULTURÁLIS EST - Helyszín: Schmidt László Művelődési Ház

Fellép a Csernakeresztúri Hagyományőrző Néptánccsoport (Déva) - Művészeti vezető: Szabó Julianna

és a Csernátoni Pántlikácska Néptánccsoport (Háromszék) - Művészeti vezető: Fákó Alpár

VULKÁN    

12.00 ANYÁK NAPI MŰSOR - Helyszín: katolikus templom

16.00 ANYÁK NAPI MŰSOR - Helyszín: református templom

 

2014. MÁJUS 5., HÉTFŐ

DÉVA

18.00 FOGADJ ÖRÖKBE EGY MŰEMLÉKETprogram 2014-es bemutatója - Helyszín: Téglás Gábor Elméleti Líceum aulája

Fellépnek a Téglás Gábor Elméleti Líceum diákjai

BRÁD

10.00 FEDEZZÜK FEL EURÓPÁTa művészeten keresztül - Helyszín: római katolikus plébánia

PETROZSÉNY

17.00 RAJZKIÁLLÍTÁS, a bányászat a gyermekek szemével - Helyszín: Jézus Szíve Iskolaközpont

 

2014. MÁJUS 6., KEDD

DÉVA

18.00 SZÓRVÁNY MÚLTJA, JELENJE ÉS JÖVŐJE- kerekasztal beszélgetés - Helyszín: unitárius parókia

Moderál: Koppándi Benczédi Zoltán, Dézsi Attila és Chirmiciu András

VAJDAHUNYAD    

17.00 NÉPDALEST és TÁNCHÁZ ÉLŐ ZENÉVEL - Helyszín: Corvin Savaria Magyar Kulturális Központ

Sztárvendég: TOKOS ZENEKAR (Kolozsvár) - A Fölszállott a páva népzenei vetélkedő döntősei

HÁTSZEG:

17.00 HALHATATLAN ÉLET - egyszemélyes népi vígjáték - Helyszín: az egyházi iskola épülete

Nyírő József azonos című regényéből szerkesztette és előadja Kulcsár-Székely Attila színművész (Székelyudvarhely)

BRÁD

12.00 TENISZ ÉS SAKKBAJNOKSÁG - Helyszín: római katolikus plébánia

PETROZSÉNY     

17.00 DÓZSA GYÖRGY – 500, a Jézus Szíve Iskolaközpont diákjainak előadása - Helyszín: Jézus Szíve Iskolaközpont tornaterme

 

2014. MÁJUS 7., SZERDA

DÉVA

17.00 KÖNYVBEMUTATÓ: MARKÓ BÉLA- CSATOLMÁNY (verseskötet) - Helyszín: Művészeti Galéria

Beszélgetés a költő-politikussal

Fellép: a Szivárvány Nyugdíjas Kórus (Déva)

PISKI:

18.00 HALHATATLAN ÉLET - egyszemélyes népi vígjáték - Helyszín: római katolikus templom

Nyírő József azonos című regényéből szerkesztette és előadja Kulcsár-Székely Attila színművész (Székelyudvarhely)

LUPÉNY    

13.00 AZ EGYÜTTLÉT ÖRÖME AZ OLVASÁSBAN- olvasómaraton - Helyszín: Lupényi Közösségi Ház (RMDSZ székház)

PETROZSÉNY     

18.00 DOKTOR CLOWN - bemutatkozás és előadás - Helyszín: Jézus Szíve Iskolaközpont tornaterme

 

2014. MÁJUS 8., CSÜTÖRTÖK

DÉVA

18.00 KLASSZIKUSZENEI KONCERT - JUVENTA KAMARAZENEKAR (Déva)

Helyszín: Nagyboldogasszony városi római katolikus templom 

Szólista: Varga Csaba gitárművész

Művészeti vezető: Lazar Adrian

Műsoron: Locatelli, Vivaldi és Mozart művei

SZÁSZVÁROS:

11.00 HALHATATLAN ÉLET - egyszemélyes népi vígjáték - Helyszín: református templom tanácsterme

Nyírő József azonos című regényéből szerkesztette és előadja Kulcsár-Székely Attila színművész (Székelyudvarhely)

VAJDAHUNYAD:  

17.00 HALHATATLAN ÉLET - egyszemélyes népi vígjáték - Helyszín: Corvin Savaria Magyar Kulturális Központ (Magyar Ház)

Nyírő József azonos című regényéből szerkesztette és előadja Kulcsár-Székely Attila színművész (Székelyudvarhely)

BRÁD

10.00 HONISMERETI KIRÁNDULÁS és horgászverseny

VULKÁN    

17.00 EMLÉKEZÉS KOVÁCS APOLLÓNIÁRA - Helyszín: katolikus templom hittanterme

PETROZSÉNY     

17.00 FOTÓKIÁLLÍTÁS - DOKTOR CLOWN - Helyszín: Drámai Színház előcsarnoka és Egyetemisták Klubja

 

2014. MÁJUS 9., PÉNTEK - EURÓPA NAP, az Európai Únió napja

DÉVA

16.00 EURÓPA FOCIKUPA - Résztvevő csapatok: Lupény, Vajdahunyad, Déva, Kolozsvár, Érmihályfalva, Mezőkövesd (HU)

Helyszín: RealSport Műfüves Focibázis

18.00 A DZSUNGEL KÖNYVE - Musical két részben - Helyszín: Téglás Gábor Elméleti Líceum aulája

Zenét szerezte Dés László. Dalszöveg: Geszty Péter.  Szövegkönyv: Békés Pál 

Fellép: az Apáczai Csere János Elméleti Líceum vegyeskara (Kolozsvár) - Művészeti vezető: Vörös Alpár

VAJDAHUNYAD    

18.00 KABARÉELŐADÁS: A ZENE? AZ KELL! - Helyszín: Színház nagyterme (belépés ingyenes)

Fellép: a Lendvay Márton Színjátszó Kör (Nagybánya)

BARCSA

15.00 NÉPTÁNCELŐADÁS - Helyszín: kultúrház

Fellép: a Nagybaconi Pásztortűz Néptánccsoport (Háromszék) - Művészeti vezető Keresztes Gabriella

BÁCSI

18.00 NÉPTÁNCELŐADÁS - Helyszín: kultúrház

Fellép: a Nagybaconi Pásztortűz Néptánccsoport (Háromszék) - Művészeti vezető Keresztes Gabriella

LUPÉNY    

17.00 HALHATATLAN ÉLET - egyszemélyes népi vígjáték - Helyszín: református templom

Nyírő József azonos című regényéből szerkesztette és előadja Kulcsár-Székely Attila színművész (Székelyudvarhely)

PETROZSÉNY

11.00 FOTÓKIÁLLÍTÁS: NÉMETH FERENCZ MUNKÁIBÓL - Helyszín: Jiul Shoping Center

13.00 AZ EGYÜTTLÉT ÖRÖME - CSALÁDI MAJÁLIS - gulyásfőzés, mulatozás -

Helyszín: 3D Aqua Strand / Bradet üdulőház (Petrozsény)

Információk: 0722335034 / 0763621577

Május 9-11 között DIÁKSZÍNJÁTSZÓ FESZTIVÁL az I.D. Sîrbu Drámai Színház szervezésében

A Kovászna megyei magyar csoport előadásának időpontja felől érdeklődni lehet a 0722335034 telefonszámon

Helyszín: Drámai Színház nagyterme

 

2014. MÁJUS 10., SZOMBAT

DÉVA

9.00 EURÓPA FOCIKUPA - DÖNTŐK ÉS DÍJKIOSZTÓ - Helyszín: RealSport Műfüves Focibázis

12.00 AZ EGYÜTTLÉT ÖRÖME - ZÁRÓRENDEZVÉNY - egésznapos szabadtéri programok

Helyszín: Polgármesteri Hivatal előtti tér

12.00 GASZTRONÓMIAI KURIÓZUMOK

Készül a kolbász a 100 kg húsból (kolbásztöltés és sütés) - Szarvasi Vidám Tűzoltók Egyesülete (HU)

Gulyás nélkül nincs magyar nap! - Hunyad megyei családok gulyásfőző fesztiválja - zárórendezvény

Palacsintasütés - Zsombo-i vendégeink részéről (HU)

Háromszéki kürtöskalács a Hozó család részéről

Nagyenyedi boroka Takács Pince részéről

13.00 -15.00 TIÉD A SZÍNPAD - fellépési lehetőség mindazoknak, akik be szeretnének mutatkozni a közönség előtt

Részvételi szándékát kérem jelezze a 0721297543 telefonszámon

17.00 SZIVÁRVÁNY NYUGDÍJAS KÓRUS FELLÉPÉSE (Déva) - bukovinai székely népdalok. Művészeti vezető: Lengyel Izabella

17.15 A DÉL-ERDÉLYÉRT KULTURÁLIS TÁRSASÁG RENAISSANCE EGYÜTTESE (Déva)

17.45 ERDÉLYI MAGYAR NÉPTÁNCOK

Csernakeresztúri Hagyományőrző Néptánccsoport (Déva) - Művészeti vezető: Szabó Julianna

Nyíló Akác Néptáncegyüttes (Érmihályfalva) - Művészeti vezető: Borbély Csaba

Terbete Néptánccsoport (Zilah) - Művészeti vezető: Matyi István

Nagybaconi Pásztortűz Néptánccsoport (Háromszék) - Művészeti vezető Keresztes Gabriella

19.00 KONCERT (élő zene):TOKOS ZENEKAR (Kolozsvár) - A Fölszállott a páva népzenei vetélkedő döntősei

20.00 ZSÓK LEVENTE HUMORISTA műsora

(2004-es Médiabefutó nyertese, a 2007-es Humorfesztivál felfedezettje, a magyarországi Dumaszínház tagja, A Showder Klub illetve a Comedy Central fellépője és a Kossuth Rádió humoristája) 

21.00 MEGAKONCERT (élő zene):EDDA művek

PETROZSÉNY

16.30 KÓRUSELŐADÁS - Helyszín: római katolikus templom

Fellép: a Romániai Magyar Dalosszövetség „Guttman Mihály” vegyeskara 

 

2014. MÁJUS 11., VASÁRNAP

DÉVA

11.30 SZÉKELY NEMZETI MÚZEUM KIÁLLÍTÁSA-Moldvai csángó életképek - Helyszín: Magyar Ház

Előadó: Dr. Kinda István néprajzkutató

Meghívott a Szivárvány Nyugdíjas Klub kórusa

VAJDAHUNYAD    

11.30 TIBERIUS KVARTETT - a Marosvásárhelyi Filharmónia Állami Vonósnégyesének koncertje - Helyszín: Hunyadi vár

Molnár Tibor - hegedű, Lokodi Károly - hegedű, Molnár József - brácsa, Zágoni-Szabó Előd - cselló

LOZSÁD    

16.00 NÉPTÁNCELŐADÁS - Helyszín: kultúrotthon

Fellép a Csernakeresztúri Hagyományőrző Néptánccsoport (Déva) - Művészeti vezető: Szabó Julianna és a Nagybaconi Pásztortűz Néptánccsoport (Háromszék) - Művészeti vezető Keresztes Gabriella 

és a Nagybaconi Pásztortűz Néptánccsoport (Háromszék) - Művészeti vezető Keresztes Gabriella

 

*A program változásának jogát fenntartjuk.  **Info: www.hunyad.ro; hunyad@rmdsz.ro

 
 
 
Oldal teteje