Kelemen Hunor az RMDSZ újonnan megválasztott elnöke

RMDSZ - 10. Kongresszus

371 szavazattal Kelemen Hunor nyerte meg az RMDSZ elnöki tisztségét. Eckstein-Kovács Péter 118 szavazatot, Olosz Gergely 47 voksot kapott az RMDSZ elnök választásán.

„Köszönöm a bizalmat, köszönöm a tízezer támogató aláírást. Holnap még dolgozunk a kongresszuson, hétfőtől egy új fejezetet nyitunk az RMDSZ életében. Első dolgunk elkezdeni a felkészülést a 2012-es önkormányzati választásra” - nyilatkozta Kelemen Hunor az eredmények bejelentését követően.

RMDSZ_logo Kelemen Hunor_podium

Az RMDSZ újonnan megválasztott elnöke kihangsúlyozta, a Szövetség minden magyar ember előtt nyitva áll, majd így folytatta:„innen a színpadról nyújtom a kezem minden magyar embernek, azt ajánlva, hogy együtt dolgozva, összefogva induljunk el hétfőn”.

oferta.ro